САЩ прекроиха спасителния план
БТА - 13 Ноември 08:07
Правителството на САЩ се отказва да изкупува проблемни активи на банки, а ще инвестира пряко в техния капитал, тъй като според него това е по-ефикасно, заяви министърът на финансите на САЩ Хенри Полсън, цитиран от Франс прес и Асошиейтед прес.
Прякото закупуване на акции на финансови институции е по-бърз и по-ефикасен начин за използване на “новите ни права“ за стабилизиране на финансовата система, посочи Полсън. Той изтъкна, че правителството ще продължи да използва 250-те милиарда долара от 700-милиардната програма за изкупуване на акции на банки като начин за укрепване на баланса им и да бъдат насърчени да възобновят нормалното кредитиране.
Освен това правителството преразглежда стратегиите в подкрепа на достъпа на потребителите до кредити извън банковата система, продължи финансовият министър и спомена конкретно пазара на автомобилни кредити, студентските заеми и банковите кредитни карти. На трето място ще продължат усилията за намаляване на рисковете от процедури за изземване на имоти с просрочени ипотеки и да се предотвратяват фалитите. Той изключи възможността да се използва спасителният план от 700 млрд. долара за спасяване на финансовите институции в помощ на автомобилостроенето.
Според Полсън САЩ не са единствените отговорни за икономическата и финансова криза.
Икономика / Бюджет


ОЩЕ НОВИНИ 

Русия ще предостави $1 млрд. на МВФ
БТА - 20 Ноември 13:48
Икономика / Бюджет
 
Повече публични инвестиции в бюджета за 2009-а
БТА - 19 Ноември 11:37
Повече средства за инвестиции в инфраструктура, социални разходи, образование и здравеопазване предвижда законопроектът за Държавния бюджет за 2009 г., който парламентът обсъжда на първо четене.
Икономика / Бюджет
 
Барозу поиска извънредни мерки
БТА - 17 Ноември 15:26
Икономика / Бюджет
 
МВФ поиска 100 млрд. долара
БТА - 17 Ноември 08:45
Икономика / Бюджет
 
По-тежък удар и от 11 септември
БТА - 14 Ноември 16:53
Икономика / Бюджет
 
ЕК одобри антикризисните планове на Италия и Финландия
БТА - 14 Ноември 14:55
Икономика / Бюджет
 
търси в новини


ПОСЛЕДНИ НОВИНИ В картинки
19:27 Агенция КРОСС   У нас / Общество
39-годишен, бил бременната си жена, остава за постоянно в ареста
19:03 Агенция КРОСС   По света / Политика
Русия отхвърли украинското предложение за прекратяване на огъня за Великден като “пиар сензация“
18:10 Economynews   Икономика / Бизнес
Пътувания на българите в чужбина през февруари
17:45 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Над 102 хил. граждани са потърсили съдействие от омбудсмана през 2025 г.
17:31 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Задържаха шофьор с 5,95 промила алкохол и положителна проба за кокаин на АМ “Струма“
17:24 Агенция КРОСС   Развлечения / Разни
2026 г. е „Година на Коня“
17:23 Агенция КРОСС   Технологии / Други
Българските стартъпи ще пътуват с безплатен 6-месечен абонамент Upgrade Plus за международни полети от GoVola
17:16 Агенция КРОСС   У нас / Общество
Мъж е жестоко пребит и запален в Ахтопол
17:03 Агенция КРОСС   У нас / Общество
МЗХ стартира инициативата „Великденска кошница“ 2026 и кани търговците за участие
17:01 Агенция КРОСС   У нас / Общество
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов се срещна с представители на еврейската общност в България

АРХИВ НА ЗАГЛАВИЯТА
« « април 2026  
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

за реклама | обратна връзка | потребителско споразумение | добави сайт | какво ново | Мобилна версия Copyright © 2016 Dir.bg. All rights reserved.