Регистрирай Free
Първа на Дир | Днес | Лайф | Новини | Каталог | Глог Мобилна версия | Влез в поща Поща | транзит транZит

Мирела Демирева спечели сребърен медал на Европейското първенство
БГНЕС - 11 Август 00:30
Мирела Демирева спечели сребърен медал във високия скок от Европейското първенство по лека атлетика в Берлин, след като за втори път в кариерата си преодоля 2 метра.

Българката изравни личното постижение в кариерата си, преодолявайки височината от трети опит, но остана зад най-силната състезателка в дисциплината Мария Ласицкене, която имаше нужда от два опита, за да скочи два метра. По този начин рускинята, състезаваща се под неутрален флаг, стана европейска шампионка, докато Мирела взе сребърното отличие. Бронзовият медал бе за представителката на домакините Мари-Лоренс Юнгфлайш, която записа 1.96 метра.

В тройния скок Габриела Петрова завърши на шеста позиция с 14.26 метра. Титлата спечели фаворитката в дисциплината Параскеви Папахристу с лично постижение за сезона – 14.60 метра. /БГНЕС