Първа на Дир | Днес | Лайф | Новини | Каталог | Глог Мобилна версия | Влез в поща Поща | транзит транZит

Левски има превес срещу ЦСКА през април
Novsport - 17 Април 07:13
Армейците спечелиха последното дерби в четвъртия месец от годината с 3:0
Утре ЦСКА и Левски ще попълнят поредната страница в историята на съперничеството си.

За 28~и път червени и сини ще мерят сили за първенство през април. До момента тимът от „Герена“ има лек превес в сблъсъците в 4-ия месец от годината.

Балансът е 13 победи за Левски, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, голова разлика 38-34 в полза на сините.

За първи път вечните съперници мерят сили през април през 1952 година.

Тогава през първото полувреме армейците повеждат с два гола чрез Димитър Миланов и Панайот Панайотов.

В 66-ата минута Арсен Димитров връща едно попадение за сините, но Панайотов слага точка на спора в 76-ата.

В двубоите през април ЦСКА постига най-голямата си победа през 1957 година.

Тогава армейците ликуват след 4:0, а в прегръдките на съотборниците си попадат легендите Крум Янев, Стефан Божков, Кирил Ракаров и Иван Колев.

Левски също е вкарвал 4 гола на червените - на 24.04.1994 година. Сините печелят с 4:1.

Двубоят ще остане в историята с хеттрика на Наско Сираков. Вълка открива в 22-ата минута от дузпа, а Петър Александров удвоява в 36-ата. През втората част Сираков вкарва нови две попадения - в 50-ата и 85-ата минута.

Голът за армейците е дело на... бившия футболист на сините Станимир Стилов. 10-години по-късно Мъри и Наско правят тандем треньор - директор на „Герена“.

Две години по-късно (на 27.04.1996-а) Левски влиза в априлски мач срещу ЦСКА, като има зад гърба си рекордни 9 поредни победи във всички турнири над противника. Край на уникалната серия обаче слага Петър Михтарски - бившият нападател на Левски вкарва единствения гол в двубоя - 1:0 за червените в 69-ата минута.