Първа на Дир | Днес | Лайф | Новини | Каталог | Глог Мобилна версия | Влез в поща Поща | транзит транZит

Реал пак показа защо е европейският господар
Novsport - 14 Февруари 23:35
Роналдо попари Неймар и компания, а парижани бяха близо
Реал Мадрид взе солиден аванс с 3:1 над ПСЖ след първия мач между двата тима на “Бернабеу“ в осминафиналите на Шампионската лига.

Резултатът бе 1:1 на полувремето и вървеше към такъв край, “белите“ попариха своя съперник с два късни гола и направиха задачата му много трудно за Париж.

Двата тима привидно бяха равностойни, но Реал показа по-голямо желание в края и доказа отново защо е господар на европейската сцена в последните години. ПСЖ поведе чрез Рабио, но Роналдо на два пъти и Марсело се разписаха за крайното 3:1.

Мадридският гранд започна много силно и пресира здраво своя съперник под рева на домакинските фенове.

Първият шанс се откри пред Тони Кроос в петата минута, който стреля технично, но Ареола изби без проблем.

Неймар беше видимо изнервен в първите минути и получи жълт картон в 14-та минута заради изртване на Начо. Играта му не вървеше.

В 25-та минута Реал получи спорен пряк свободен удар пред наказателното поле, който бе гарнират с  жълт картон за Джовани Ло Селсо.

Роналдо изпълни силно и топката профуча над вратата. Секунди след това Неймар се подхлъзна и пропиля златна възможност за ПСЖ.

На другия край на игрището Роналдо се озова сам срещу вратаря след супер пас на Марсело, но не успя да го преодолее.

ПСЖ обаче първи натисна спусъка в 34-та минута. Адриен Рабио откри след центрирана топка на Дани Алвеш и отклоняване на Неймар.

Три минути по-късно Кристиано имаше цялото пространство на света, но изстреля топката в космоса.

В ответната атака и Кавани пропусна, но вината бе на Каземиро, който протегна добре крак.

В 44-та минута Ареола поаза страхотен рефлекс след удар на Бензема.

Секунди по-късно “белите“ получиха дузпа.