Регистрирай Free
Първа на Дир | Днес | Лайф | Новини | Каталог | Глог Мобилна версия | Влез в поща Поща | транзит транZит

Дания избухна в Дъблин и си осигури място на Мондиала
БГНЕС - 14 Ноември 23:36
Дания разгроми Ирландия с 5:1 в Дъблин и стана последният участник на Световното първенство през 2018 г. от зона Европа.
Дания разгроми Ирландия с 5:1 в Дъблин и стана последният участник на Световното първенство през 2018 г. от зона Европа. Първият мач завърши 0:0 и „червеният динамит“ отива на Мондиала със същия общ резултат 5:1.
Тимът на Аге Харейде инкасира ранен гол, но още през първата част обърна развоя на срещата. Шейн Дъфи откри резултата с глава в 6-ата минута, възползвайки от неразбирателство в отбраната на гостите, но скандинавците успяха да направят обрат в рамките на три минути – в 29-ата се разписа Андреас Кристенсен, а 180 секунди по-късно лидерът на тима Кристиан Ериксен с удар от границата на наказателното поле не даде никакви шансове на Дарън Рандолф и отбелязадеветия си гол в 12 мача от квалификациите. Ирландците вече се нуждаеха от две попадения, за да елиминират съперника си, но до края но полувремето не успяха нито веднъж да застрашат противниковата врата. Домакините тръгнаха напред в началните минути на второто полувреме, но оставяха свободни пространства и можеше да бъдат наказани в 57-ата минута, когато Ериксенсе озова на чиста позиция и стреля, но Рандолф бе на мястото си и се справи със ситуацията. Ериксен обаче бе безпощаден в 63-ата минута и с точен изстрел с левия крак напрактика реши спора в противопоставянето. Атакуващият полузащитник на Тотнъм не бе казал последната си дума и с мощен изстрел