Регистрирай Free
Първа на Дир | Днес | Лайф | Новини | Каталог | Глог Мобилна версия | Влез в поща Поща | транзит транZит

Димитров и Садик с по 3 победи в Премиер лигата по карате
БГНЕС - 11 Септември 10:31
Много добро представяне записаха Андриан Димитров и Садик Садик на завършилия през уикенда в Хале (Германия) турнир от Премиер лигата на световната карате федерация.
Много добро представяне записаха Андриан Димитров и Садик Садик на завършилия през уикенда в Хале (Германия) турнир от Премиер лигата на световната карате федерация. В категория 75 кг. младият Андриан, който е голямата ни надежда за медал на предстоящото Световно първенство в Тенерифе и за участие на Олимпиада 2020 в Токио, извоюва три победи в конкуренцията на 158 участници. Особено впечатляващи бяха успехите му в първия кръг с 4:0 над световния и европейски шампион унгареца Габор Хорспатаки ив третия кръг над германеца Макс Бауер – двукратен
европейски шампион и бронзов медалист от световно за младежи. В четвъртия кръг Димитров отстъпи пред представител на Холандия.

До четвърти кръг стигна и Садик Садик в кат. 84 кг, след победи над състезатели от Чехия, Германия и служебно, после каратист от Египет спря българина по пътя към медалите. Останалите ни представители Йордан Кондов и Тервел Цвятков в тежка категория са със загуби в първи кръг.

„Достойно представяне на много силен турнир и трупане на точки в актива за спечелване на визи за Олимпийските игри в Токио през 2020 г., където карате ще направи своя дебют в официалната програма“, заяви Николай Цанев от КК Никон. След 2 седмици е следващата Премиер лига в Истанбул, където България също ще бъде представена в битката за олимпийскиквоти. /БГНЕС

БГНЕС - 21 Септември 14:10
Зам.-кметът на Стара Загора Красимира Чахова ще открие утре в Стара Загора турнир по футбол“Децата - бъдещето на България”. Той е организиран от Детски футболен клуб „Шампион“ и Община Стара Загора.